Linnakate soft-road (Kuusalu)

Toimumisaeg: 23.05.2021 kell 11 Järvi Pärnjärve parklas. NB! Eelnev registreerimine!

Tegemist on kruusa, metsa ja pinnasteedel toimuva autoorienteerumisega, kus meeskondade eesmärgiks on leida etteantud aja jooksul võimalikult palju kontrollpunkte. Võidab meeskond, kes on kogunud enim kontrollpunkte.

Liikumisvahenditeks on võistkondade isiklikud 4wd või 2wd linnamaasturid ning navigatsioonivahenditeks anname ekipaažide kasutusse kaardi ja GPSi.

NB! Igale seiklusele mahub kaasa kuni 20 ekipaaži!

Autod stardivad rajale paari-minutilise intervalliga ning viietunnine võistlus toimub maailma aususe nimel kahes klassis – 4wd ja 2wd. Võimeka sõiduoskuse ja kiirete jalgade korral võib osaleda ka veidi kõrgema tavaautoga. NB! Vaata enne sõitu järgi, kas ja kuhu su autole köit või vintsikonksu kinnitada annab. Juhuks, kui peaksid ikkagi kusagile kinni jääma.

Kontrollpunkti tähisteks on metsas puudele kinnitatud tahvlid, millel on punkti number ja salasõna. Meeskondade ülesandeks on need tahvlid leida ja salasõnad tabelisse kirjutada. Auto juhtimise, kaardi jälgimise ja GPS-seadmega kontrollpunktide reaalse leidmisega on tegevust kogu meeskonnale. Tegemist on valikorienteerumisega, mis tähendab seda, et kontrollpunkte on looduses rohkem, kui selle ajaga reaalselt leida jõuab. Seega on võistkonna strateegia planeerimisel ja õigete valikute tegemisel väga suur roll.

Igasse kontrollpunkti pääseb mööda metsateid ja seega ei ole tegemist mingi brutaalse looduse hävitamisega. NB! Võistluse käigus kehtivad kõik liiklusseaduses ettenähtud reeglid ja seadused. 

Finišis loeme punktid kokku ja selgitame välja paremusjärjestuse. Samuti mulksub pajas soe supp ning pakume mõnusat sooja metsajooki. Anna palun teada, mitu sööjat teie ekipaažis on. Siis tean õige koguse valmis kokata 🙂 Loodust hoidev seikleja võtab oma matkakruusi, söögikausi ja lusika kaasa 🙂 Kui miskit jääb maha, saab ka kohapealt. No worries!

Seiklus leiab aset Kuusalu ja Kemba ümbruses. Riietus – liikumist võimaldav ning metsane. Instruktaaži algus kell 11 Järvi Pärnjärve parklas.

Seikluse osavõtutasu on 70 euri ekipaaži kohta.

Registreerimisleht: https://forms.gle/SkLg2csY5XRhJAtN7

Lisainfo:

Väino Laisaar

+372 5056777

info@villis.ee

*Korraldaja jätab endale õiguse teha oludest tulenevaid muudatusi.