Majakajaht – Muhu ja Saaremaa

Kas teadsid, et Muhu saarel ja Saaremaal on kokku üle 20 majaka ja tuletorni? No vot!

„Majakajaht“ on meeleolukas auto-/motoseiklus, mille käigus tuleb Muhu saarelt ning Saaremaa pinnalt üles leida nii palju majakaid, kui etteantud kahepäevasesse ajakavasse mahub. Seikluslikku ja avastamisrohket sõidumängu sõidetakse isiklike sõiduvahenditega – olgu selleks siis auto, mootorratas või mõni muu tänavalegaalne liikur. Ühe sõiduki jagu inimesi moodustavad võistkonna. Võistkonna liikmete arvu piirab vaid liiklusseadus! Ühesõnaga – sõida üksi või viiekesi, peaasi, et on legaalne.

„Majakajaht“ on ellu kutsutud auto-/mototurismi ja -matkamise ning kauni kodumaa põnevate kohtade avastamise propageerimiseks ning on mõeldud inimestele, kelle jaoks on seltskondlik motoriseeritud tegevus meeldivaks liikumapanevaks jõuks.

TOIMUMISAEG: 

Seikluse alguses jagatakse võistkondadele kaardid. Kaardile kantud nummerdatud majakad on auto ja mootorrattaga ligipääsetavad. Igast leitud majakast tuleb teha foto, millel on selgelt eristatavad sõiduk või võistkonna liikmed ning majakas – vahet pole, kas pildistamisvahendiks on telefon või fotoaparaat, stiilipunkte ei anta nii kui nii, küll aga lähevad paremad ja huvitavamad pildid välja Saaremaa erinevatesse meediumitesse. Seikluse lõpp-punktis loetakse tehtud fotode baasil kokku lõplik tulemus ning „kogutud“ majakade arv kantakse edetabelisse.

Seikluse võitjale on välja pandud nädalavahetuse pikkune proovisõit Jeep Compassiga. Muud auhinnad loositakse välja kõigi osalevate võistkondade vahel. Auhinnafondis on Matkaspordi 50 eurone Matkaraha jne.

MIS MAKSAB JA MITMEKESI VÕIB TULLA?

„Majakajahi“ seiklusele mahub kaasa kuni 20 sõidukit. Osalejate arv on piiratud selle mõttega, et säästa väiksemaid teid ning vältida olukordi, kus samadesse punktidesse satub korraga rohkelt sõidukeid. NB! Enamus majakate juurde viivatest teedest pole sportautosõbralikud, aga tavaautost veidi kõrgema autoga saab ilusasti hakkama.

Sõiduseikluse osalemistasu on 50 eurot ekipaaži kohta. Lisaks tuleb arvestada valikuliste ööbimiskuludega ja praamitasudega. Ja kui kogu kollektiiviga kokkuleppele saame, teeme laupäeva õhtul Karujärve ääres ühe suure ja mõnusa ühise õhtusöögi.

Registreeri siin: https://tinyurl.com/y7voon6g ,  info@villis.ee ja infotelefon +372 5056777

Ja ega nüüd muud polegi, kui sõpradele või perele põneva nädalavahetuse plaan ära rääkida, vajalikud ettevalmistused teha ning nimi kirja panna. Mõnusat sõitmist, teede ja kohtade avastamist ja seiklusi leiab sellest nädalavahetusest kindlasti, lisaks veel mõnusad laagerdamised mõttekaaslaste keskel lõkkekuma nautides. Seiklus toimub iga ilmaga!

Seiklusteni!

Väints

Seikluse kirjeldus ja ajakava:

Esimene päev: Seiklus algab laupäeva hommikul kell 9.30 Aki kämpingus, Muhu saare pealinnas Liival. Kämpingusse võib kohale tulla juba reede õhtul ja veeta koos korraldajate ning teiste saabujatega mõnus laagerdav õhtupoolik ja öö.  Kes aga reedel tulla ei soovi, peaksid sättima end laupäeva hommikul kell 8.30 väljuvale Virtsu-Kuivastu praamile. Aki kämpingus majutumiseks on mitmeid võimalusi ning igaüks peaks leidma omale sobiliku lahenduse –

NB! Palume siinjuures oma ööbimised iseseisvalt broneerida: AKI: info@muhusaar.ee

4-kohaline kämpingumaja
(4 voodit voodipesuga, dussi kasutamine)
52,-
2-kohaline kämpingumaja
(2 voodit voodipesuga, dussi kasutamine)
26,-
Telkimiskoht 5,-/in.
Üle 2-e inimese; lisa inimene 2,-
Karavan / Autosuvila
(kuni 2 inimest)
10,-
Üle 2-e inimese; lisa inimene 2,-
Elekter
(230 V AC, max. 5A, 1000W)
3,-
Üldköögi kasutamine tasuta
Dussi kasutamine / isik 2,-
Lõkkekoha / Grilli kasutamine tasuta
Lõkkepuud 3,-

Kui juhtub, et AKI on täis, leiate sobiliku majutuse nendest kohtadest: 

1) http://www.lounaranna.ee Ilus sadam Muhu saare lõunarannikul. Kontakt:  Olaf – 5036640 Majutuseks väikesed majakesed. 

2) http://haikaranpesa.ee/et Toredate eesti keelt rääkivate Soomlaste majutus. Üle Väikese Väina tammi ning keerate kohe paremale Orissaare poole. Suts sõita ning silt näitab vasakule. Kontakt: Hannele – 56267638 Hinnad võivad erineda kodulehel olevatest, seega soovitan kõik ilusasti järele uurida. Majutused majakestest kuni haagissuvilateni.

Laupäeva hommikul kell 9.30 viiakse läbi algava seikluse instruktaaž ja jagatakse osavõtjatele Saaremaa ja Muhu kaardid, millele on märgitud majakate asukohad. Samuti jagatakse huvilistele laiali seiklusele viitavad nägusad autokleebised.

Sobiliku stardiaja, tempo ja marsruudi valib iga võistkond ise. Majakate „kogumiseks“ võib kulutada kogu päeva, ajastades järgmisesse laagrisse jõudmise aja vastavalt oma soovile.

Laupäeva öö vastu pühapäeva veedetakse Karujärve äärses kämpingus. Kohale saabumise aja valib iga võistkond ise. Järveäärne Iglusaun on osavõtjatele avatud kella kaheksast õhtul. Ka Karujärve kämpingu majutusvõimaluste seast leiab iga võistkond kindlasti sobiliku variandi –

NB! Palume siinjuures oma ööbimised iseseisvalt broneerida – KARUJÄRVE: jyri@karujarve.ee, tel: 45 42181 

Majutus
kämping 2-kohaline 38 tk (ööpäev) 25
kämping 4-kohaline 11 tk (ööpäev) 60
 kämping 4-kohaline 1 tk (ööpäev) 65
peremaja saunaga “Erna” 6 majutuskohta (ööpäev) 280
peremaja saunaga ”Juhan” 9 majutuskohta (ööpäev) 390
telgikoht 1 inimene (ööpäev) 4
Parkimine
karavanauto parkimiskoht (ööpäev) 14
auto parkimine ööbimiskoha juures (ööpäev) 4
dushi kasutamine (1 kord) 2
pallilaenutus 1 tund 2
sõudepaadi laenutus 1 tund 7
lõkkepuud 1 kimp 3
sashlõkivarraste laenutus 1 tk. 1

Teine päev: Pühapäeva hommikuse stardiaja valivad võistkonnad ise, kuid finišiaeg on fikseeritud – Finišit tähistavas Aki kämpingus tuleb tagasi olla pühapäeval kell 16.00

Lõpp-punktis loetakse „kogutud“ majakad üle ning selgitatakse välja võitja. Kui esikoht läheb jagamisele, loositakse peavõit välja võrdse suurima arvu saanud võistkondade vahel. Ülejäänud auhinnad lähevad loosimisse kõikide seiklusest osavõtnud võistkondade vahel.

Peale loosimisi ning võitjate väljakuulutamist kuulutatakse seiklus lõppenuks ning kojusõit jätkub oma valitud tempos ja suunas.

*Korraldaja jätab omale õiguse teha oludest tulenevaid muudatusi.