Off-Road seiklus UAZ’idega

 

 

Tegemist on sisuliselt autoorienteerumisega, kus meeskondade eesmärgiks on leida loodusest etteantud aja jooksul võimalikult palju kontrollpunkte. Võidab meeskond, kes on kogunud enim kontrollpunkte.

Liikumisvahenditeks on klassikalised UAZ maasturid oma tuntud headuses, navigatsioonivahenditeks anname kaardi ja GPSi.

Stardis jagame osalejad meeskondadeks, toimub lühikene instruktaaž,
kus osalejad viiakse kurssi kaardi, GPSi ja UAZ maasturi eripäradega.

Autod stardivad rajale 3 – 5 minutilise intervalliga.
Kontrollpunkti tähisteks on metsas puudele kinnitatud tahvlid, millel on punkti number ja salasõna.
Meeskonnad peavad need tahvlid leidma ja salasõnad tabelisse kirjutama. Auto juhtimise, kaardi jälgimise ja GPS-seadmega kontrollpunktide reaalse leidmisega on tegevust kogu meeskonnale. Tegemist on valikorienteerumisega, mis tähendab seda, et kontrollpunkte on looduses rohkem, kui selle ajaga reaalselt leida jõuab. Seega on võistkonna strateegia planeerimisel ja õigete valikute tegemisel väga suur roll.

Igasse kontrollpunkti pääseb mööda metsateid ja seega ei ole tegemist mingi brutaalse looduse hävitamisega. Lihtsalt suur osa nendest teedest on väga viletsas seisukorras ja liikumisvahendina maasturi kasutamine on igati põhjendatud. Finišis loeme punktid kokku ja selgitame välja paremusjärjestuse.

AGA KUS?

Kogu seiklus leiab aset Aegviidu ümbruses. Selle, Tallinnast umbes 60 km kaugusel asuva toreda asula lähistele, oleme ettevalmistanud kaks rada:
LÕUNARADA: Otsitavaid kontrollpunkte on 70. Rada on veidi kergem ja sobib suurepäraselt ka talvisel ajal.
PÕHJARADA: Otsitavaid kontrollpunkte on 130 ja sealne teedevõrgustik on ebakorrapärasem ning “veetakistusi” ja reljeefi on sellel rajal rohkem.

Finišiks võib olla kas mõni turismitalu, puhkekeskus või RMK laagriplats Kõrvemaal. Seal võib siis pidada pikniku või jäädagi metsa pidutsema ning ööbima – kõik sõltub juba teie soovidest.

Ja õhtul… vot õhtul võiks rääkida sauna või lõkketule kõrvale visuaali- ja emotsiooniküllaseid matkalugusid 4x4Reiside poolsegastelt auto-matkadelt või siis pajatada lugusid teistest põnevatest riikidest.

Aeg: 12 kuud aastas.
Osalejate arv: 4 – 100 inimest.

Seiklust korraldame koostöös Veematkadega

Lisainfo:

Väino Laisaar
Villis.ee
+372 5056777
laisaar@villis.ee