töötoad

Nii nagu söömine on osa igapäevasest eksistentsist, on ka söögi tegemine pikema või lühema matka lahutamatuks osaks. Tõsi, söömas saab käia ka selleks ettenähtud kohtades, ent isetegemises on rõõmu ja põnevat tegevust matka või väljasõidu teistelegi liikmetele. Vahet pole, kas laagerdad lastega mõne jõe või järve ääres või siis sõpradega paksus metsalaanes – soe ja maitsev toit on ikka abiks.

Aga kuidas kirevast valikust endale sobivat matkapliiti leida?  Milline oleks just Sinule ning antud olukorrale parim lahendus? Millisel kütusel see töötama peaks ning millega tuleks erinevate pliitide juures arvestada? Millega tuleks erinevates looduslikes ja ilmastikulistes tingimustes arvestada? Klapiga ja klapita gaasid, vedelkütused, geelid, tabletid, omni- ja multifuel… ja kas kaasa võetud gaasid töötavad igal pool jne.

Need on küsimused, millele otsime matkapliitide töötoa raames vastuseid. Asetame lauale kümmekond erinevat põletit, arutame, mõtleme, katsetame ning paneme asju põlema. Valmistame moodsatest kuivtoitudest omale head lõunasööki ning maitseme erinevaid pakitoite (Tactical Foodpack, Adventure Food, RealTurmat). Ja teeme kindlaks, kas laagris valminud konserviga makaronid on sama head või ehk isegi paremad, kui kodus tehtud?
Ühesõnaga – veedame looduses toimetades mõnusalt aega ja kogume läbi praktika, keskustelu ja nõuannete uusi teadmisi ning tarkusi.

Tähelepanu! Töötuba toimub õues ja iga ilmaga. Pane soojalt ja mugavalt riidesse. Sööginõud saad töötoa lõppedes endaga kaasa. Seega nõude pesemisest Sa ikkagi ei pääse.

Õppepäeva hind inimese kohta: 30 euri.

Enamasti mitte liiga aktiivselt osalevad, ent söövad lapsed, saavad kümpaga (10.-) hakkama. Neile teeme hiljem hunniku vinkusid ja vahukomme, mis ei tohiks ühtegi last külmaks jätta.

NB! Õppepäeva grupi suurus on u. 15 inimest.

Registreeri end siin:

Järgmine matkapliidi töötuba toimub siis, kui soovid. Anna julgelt märku!

Töötoa orienteeruv kestvus on umbes 3 tundi. Seejärel on hea Kõrvemaa Suusa ja Matkakeskuses aktiivse päevaga jätkata.

Töötuba veab Väino Laisaar
Villis.ee, 4x4Reisid, Matkafilm